2005
Wejście spółki MACHALA do Polska

Na początku 2005 roku, firma MACHALA rozszerzyła swoją działalność na Polskę.

Ze względu na sukces na rynkach czeskim i słowackim, firmy MACHALA Ltd. na początku 2005 roku firma rozszerzyła działalność na teren Polski. Utworzono oddziału we Wrocławiu. Firma MACHALA Sp. Założona nazywa. "greenfield".

Ważną częścią działalności firmy MACHALA stała się działalność hurtowa w zakresie zdrowego snu, który obejmuje kompleksowe rozwiązanie dla nowoczesnych sypialni - od pościeli, poprzez materace aż do łóżek.
 

2006
Opuszczenie modelu HomeParty w Polsce

W roku 2006, nastąpiły zmiany w modelu biznesowym w Polsce. Analizując potrzeby rynku na terenie Polski zatrzymano sprzedaż…

W roku 2006 w związku ze zmianą strategii biznesowej w Polsce stopniowo zaczęto odchodzić modelu sprzedaży bezpośredniej w postaci HomeParty.

Firma na rynku polskim skupia się na reprezentacji renomowanych marek produktów będących w portfelu Machala oraz na rozwój działalności hurtowej.
MACHALA dystrybutorem PerDormire

Firma staje się wyłącznym dystrybutorem marki PerDormire w Polsce.

Od 2006 roku firma MACHALA jest wyłącznym dystrybutorem PerDormire na polskim rynku, a idąc za przykładem innych krajów stosuje swoje know-how do rozwoju w Polsce.

 

Marka PerDormire wchodzi do Polski

Włoskie materace marki PerDormire wchodzą do Polski pod patronatem MACHALA.

Od połowy 2006 roku firma MACHALA została wyłącznym dystrybutorem PerDormire na polskim rynku, a idąc za przykładem innych krajów zaczyna stosować swoją wiedzę dla rozwoju marki w Polsce..

PerDormire to rodzinna firma z wieloletnią tradycją i naciskiem na produkty o wysokiej wartości użytkowej w typowym, włoskim stylu. Materace i poduszki wykonane we Włoszech przez Materassificio Motalese doskonale uzupełniają całą ofertę.

2007
MACHALA staje się wyłącznym dystrybutorem marki TEMPUR

W 2007 roku firma uzyskała wyłączność marki TEMPUR w Polsce.

W roku 2007 wyłączne przedstawicielstwo marki TEMPUR firma MACHALA rozprzestrzenia z Czech i Słowacji również na sąsiednią Polskę.Zwiększyła tym portfel marek, które oferują wysokiej jakości produkty dla zdrowego snu na polskim rynku.

 

 

2010
Marka KLINMAM wchodzi do Polski

KLINMAM wprowadza swoją markę na polski rynek. Wyłącznym dystrybutorem zosataje MACHALA.

Od 2010 roku na polskim rynku pod patronatem Machala występuje marka największego czeskiego producenta pościeli KLINMAM.

Firma KLINMAM jako producent wyrobów pościelowych i materacy założona w 1991 roku, utrzymuje świeży i nowoczesny styl w kulturze snu. Wykorzystuje najnowsze technologie w tekstylnej produkcji, najnowsze materiały i surowce opracowane przez renomowanych światowych producentów z zakresu materiałów włókienniczych.

MACHALA wkracza do Polski z marką KLINMAM

Od 2010 roku firma MACHALA reprezentuje w Polsce markę KLINMAM.

Od 2010 roku na polskim rynku Machala reprezentuje markę największego czeskiego producenta pościel, akcesoria pościelowych i materacy - KLINMAM.

Ta marka rozszerza portfolio marek i produktów w firmie Machala,która w ten sposób oferuje najszerszy asortyment produktów dla zdrowego snu we wszystkich przedziałach cenowych.

 

2014
Wprowadzenie marki King Koil

W 2014 roku marka King Koil rozpoczęła sprzedaż swoich produktów w Polsce.

W 2014 roku amerykańska marka King Koil działająca na rynku od 1892 roku rozpoczęła sprzedaż swoich luksusowych produktów w Polsce.

Wyłącznym dystrybutorem marki na Polskę została firma MACHALA.

 

2015
Marka Sense w Polsce

Wprowadzenie zapachów Sense by Hollandia. Zapach, który jako pierwszy w historii, opracowany jest specjalnie do zastosowania…

Wprowadzenie zapachów Sense by Hollandia. Firma Hollandia produkuje zapach Sense. Zapach, który jako pierwszy w historii, opracowany jest specjalnie do zastosowania w sypialni.

Jest to połączenie 40 różnych zapachów naturalnych, które są zdominowane przez unikalną słodycz wanilii z Madagaskaru oraz specyficznego zapachu brązowego bursztynu Persji. To unikalne połączenie tworzy idealną równowagę pomiędzy relaksem, a namiętnością.